Oyun bittiğinde, şah da piyon da kutuya girer diyoruz... Paylaşım yoksa, eğlenmek yoksa, düşünmek yoksa, yaratıcılık yoksa, bu nice oynamaktır?

Bebektik oynadık, çocuktuk daha da oynadık, büyüdük, yetişkin olduk ama oyunların şekli değişse de yine oynadık ve gün geldi yaş kemale erdi, lakin oyun ona ilgi duyan kimseyi yüzüstü bırakmadı.

Evet dostlar, bu yılki standımızda neler yok ki?

Liseli gençlerle satranç dostluk maçı, erişilebilir hale getirilmiş çok çeşitli zeka oyunları, kum saatinin bile kıvrandığı heyecanın ve rekabetin doruğa tırmandığı tabu ve dijital oyunların dünyasına kısa bir seyahat.

Maceraya bekleriz, oyunbozanlık yok!

Etkinlik Görsel Tarih Açıklama Katıl İzle
Erişilebilir Zeka Oyunları 16 Ekim Cumartesi, 14:00 - 15:30 Fatih Cafer, hayatın ona sunduklarını yeterli bulmamış ve "Yahu bu körlerin de zekası bu oyunları neden kavramasın!” diyip girmiş bir okula, düşmüş bir telaşa, "Sıkıldım artık satranç ve tavladan!"  demiş ve başlamış araştırmaya. Macerasını ve oyunlarını hem dinleyeceğiz hem de deneyimleyeceğiz. Sizler de tavşan kaç tazı tut oyununu çocuğunuz ya da eşinizle oynamak isterseniz, buyrun bizim eve bekleriz. Katıl
Dijital oyun dünyası körlere ne kadar açık ya da uzak? 16 Ekim Cumartesi, 15:45 - 17:00 Adem Vural ve Ali Alparslan bu dünyanın kapılarını bizler için yavaş yavaş aralayacak ve bendenizin "zır cahil" cesaretiyle soracağı soruları yanıtlarken, diğer taraftan da bu oyunların bazılarını demo tadında oynayacağız. Kim bilir! Belki kendi öykülerini oyunlaştırmak isteyen ve bir işaret bekleyen sıkı gamer dostlarımız vardır... Katıl